راهنمای خرید

از طرح های بسیار مجلل گرفته تا مدل های به شدت ظریف و کم تزیین، لوستر، مدت ها است که یکی از راه حل های مورد علاقه ی همه برای روشن کردن فضا شده است. اگر اندازه و طرح آن ها به درستی انتخاب شوند، تقریبا در هر اتاقی می توان از آنها استفاده کرد. اگر به دنبال منبع نوری هستید که هم در فرم و هم عملکرد جواب گوی نیازتان باشد، با لوستر به خواسته تان خواهید رسید. اما قبل از این که دست به کار شوید باید چند نکته را در نظر بگیرید…

نکاتی در زمان خرید لوستر

به نور آن دقت کنید

درموقع انتخاب، در نظر داشته باشید که لوستر ها برای ایجاد نوری ظریف و ملایم طراحی شده اند. به عبارت دیگر، احتمالا به منبع نور دیگری برای پر کردن نور مورد نیاز خانه احتیاج خواهید داشت. اگر لوستری بزرگ و یا با طراحی عجیب انتخاب کرده اید، منابع نوری دیگر باید ساده باشند. مثلا از یک لامپ رومیزی کوچک استفاده کنید. به یاد داشته باشید که نور زیاد هم مثل رنگ و طرح بیش از حد، می تواند آزار دهنده باشد و از زیبایی اتاقتان بکاهد.


نکاتی در زمان خرید لوستر


ابعاد و اندازه ها را در نظر بگیرید


در درجه ی دوم اندازه ی آن را در نظر داشته باشید. لوسترها در ابعاد مختلف موجود هستند؛ از لوسترهای عظیم و درخشان در مرکز اتاق گرفته تا آویزهای کوچک، همه گزینه هایی هستند که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید. وقتی فضای مورد نظر برای لوستر در اتاق تان را تعیین می کنید، می توانید این فرمول ساده را به کار ببرید: ابعاد اتاق تان را بر حسب فوت پیدا کنید. دو عدد به دست آمده از طول و عرض اتاق را با هم جمع کنید و با عدد 2 جمع کنید و واحد آن را اینچ در نظر بگیرید. مثلا اتاقی در ابعاد 12 X 12 به لوستری 24 اینچی نیاز دارد.

نکاتی در زمان خرید لوستر


طرح آن به سبک اتاق تان می آید؟

آخرین، والبته نه کم اهمیت ترین، نکته ای که باید در نظر بگیرید، توجه به سبک کلی مبلمان و دکوراسیون منزلتان است. مطمئن شوید که لوستری که انتخاب کرده اید، با دیگر مبلمان موجود در اتاق تان هماهنگ باشد. برای مثال اگر کلید های چراغ  و دستگیره های در کروم کاری شده اند، از لوستری کروم کاری شده استفاده کنید، نه آویزی طلایی! لوستر را طوری انتخاب کنید که مکمل تم کلی اتاق باشد. حتی ساده ترین لوسترها هم برای خود سبکی دارند و در انتخاب آن ها باید دقت کامل داشته باشید.


نکاتی در زمان خرید لوستر


منبع : پارسی هوم